| AlexandruDobrescu a întrebat:

Salut.Am 15ani si 1.82.Ce sporturi imi recomandati pentru crestere?

3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Dar cat vrei, 2 metri? laughing Inot, handbal, volei, astea sunt bune.

| alex055 a răspuns:

Basket e cel mai bun pentru inaltime

| Stefania_Berintan_1974 a răspuns:

Exercițiile recomandate de mine sunt urmatoarelesickalergare de 1000m;
-Scoala alergarii bazată pe: alergare cu genunchii sus, călcâiele așezată, brat picioare opus, pas adaugat, pas sărut, mers pe vârfuri și pe călcâie, pas sărit, lansat, mers cu spatele, mersul piticului și mers dansat.
După care gimnastica:-rotiri ale capului și ale bratelor;
- extensii sus aplicări jos;
-rotiri ale bazinului
-fandări
-elicea
-15 florări în palme urmate de 10 florărie în pumni
30 genuflexiuni
30 abdomene
Trebuie să te antreneze de 3 ori pe saptamana
Trebuie să te hidratezi și sa manânci sănătos înainte de a face sport dar și după.

-