Întrebare recomandată | BogdanSabin288 a întrebat:

Salut.Am 15 ani fara 2 luni si 1.81. Ce sporturi imi recomandati pentru crestere? As dori sa imi recomandati unele care v-au ajutat si pe voi.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Volei, handball, baschet!

| octav005 a răspuns:

Pai inotul ar fi cel mai indicat. aopi baschet, handbal.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Baschet, inot, kick boxing

| Turbo223 a răspuns:

Ei bine, baschetul si inotul ajuta cresterea cel mai mult.Dar tu esti foarte inalt, mai ales ca inca nu ai cei 15 ani impliniti, ai 1.81 tu vorbesti de parca ai 1.61! Poti sa te apuci de cele doua sporturi mentionate, insa nu stiu daca o sa mai cresti atat de mult deoarece acum faci 15 ani iar cresterea va deveni mai lenta.Nici sa ai 2 M nu este bine, inaltimea ta est perfecta pentru un barbat adult. Daca tatal tau are 1.90 probabil vei ajunge ca el.

Răspuns utilizator avertizat
| chioscuta a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa cresti asa inalt.Ai doar 15 ani si 1, 81, pana la 20 de ani vei avea 1, 90 in mod natural, fara practicarea vreunui sport.Cand vei avea permis si masina,vei da scaunul atat de mult in spate incat,in spatele tau nu va mai sta nimeni, iar tu pe locurile din spate nu vei putea sta pentru ca vei da cu capul de plafon.Din cauza inaltimii, vei avea probleme cu coloana vertebrala, si multe, multe alte chestii.

| AdrianaManu18 a răspuns:

De ce vrei să mai creşti? Eşti foarte înalt la 15 ani, alții nu au înalțimea asta nici la 24 sau niciodată... Plus că eşti în creştere, deci o să mai cresti minim 7-8 cm.

| CrissRonnye7 a răspuns:

Mai bine te-ai gandi cum sa nu mai cresti ca deja esti foarte inalt pentru varsta ta.

| Costy2015 a răspuns:

Păi să joci basket sau fotbal, eu în 5 ani de fotbal (Ca portar) am crescut 30 cm, acum am 1.90 m înălţime, şi aveam 1.60 când m-am apucat.

| JB_Ionela_2001 a răspuns:

Kick boxing sau Volei sa

| CinevaUFree77 a răspuns:

Si eu am tot 15 ani fara 2 luni si tot 1.81 big grin. Si eu imi doresc sa mai cresc si m-am apucat de baschet, ceea ce iti recomand si tie. Sanatate!