| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, am 16 ani si practic boxul de 3 luni. Nu avem "aparatura" buna la sala deoarece eu locuiesc intr-un orasel mic si noi facem boxul intr-o sala de sport de la un liceu. Deci cum am mai spus nu avem "aparatura", avem saci, para(pe care nu o folosim ca a zis maestrul ca nu are cu cine, ca nu suntem destul de buni sa o folosim) si palmari.Intrebarea mea este cum invat mai bine eschivele, ce sa fac? Si mai am o intrebare eu nu stiu sa dau uppercut, mi-a aratat de cateva ori maestrul si nu prea am inteles(trebuie sa imi explice de 1000 de ori laughing ) si daca se poate niste tutoriale sau sa imi spuneti cum sa il dau corect.Multumesc frumos

1 răspuns:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa inveti eschivele la antrenament trebuie sa te concentrezi si sa fi atent la adversarul tau. Cel mai bine le inveti pe parcurs. Sunt anumite lucruri in box pe care le inveti odata cu timpul. Ce ai putea tu sa faci e sa faci sparring cu cineva fara sa dai inapoi. Sau sa intinzi o ata de vreo 5 metri si sa mergi dintr-o parte in alta pe sub ea ca si aici:
https://www.youtube.com/watch?v=80yYU63Bc54