| andreyrey619 a întrebat:

Am facut 2 an sala si acum de o saptamana m-am apucat sa practic boxul, nu stiu cu care sa continu. Voi ce sfaturi imi dati? Mentionez ca am 14 ani si am mai facut si fotbal 5 ani? Nu prea stiu cu ce sa continu ca sport? Vreau parerile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Eu zic sa te axezi pe sala in timpul liber, implica-te mai mult in ceea ce priveste scoala, ai lacune in exprimare.

| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa faci ceea ce crezi ca ti se potriveste cel mai bine.Cred ca fotbalul. Daca tot l-ai practicat 5 ani.Nu incerca sa practici cat mai multe.

| thereforyou a răspuns:

Continua cu boxul, sala ai timp dupa 18 ani. Si eu am practicat boxul si stiu cum e antrenamentul, foarte greu, asa ca nu poti face si sala si box.

| cytrix a răspuns:

Daca timpul nu-ti permite sa practici si una si alta, cel mai bine ar fi sa alegi ce-ti place mai mult sa faci. Tin sa precizez ca sala nu se compara cu un sport, in box pe langa dezvoltarea fizicului mai ai un beneficiu : dezvoltarea mintii, boxul nu poate fi practicat de oricine deci ai grija ce alegi. Bafta

| diamondsx a răspuns:

Varul meu merge la box e cu cativa ani mai mare decat tine... a vrut si el sa se apuce de sala dar antrenorul i-a spus sa nu se apuce de sala pana la 20 de ani pentru ca in perioada 12 - 19 ani esti inca in dezvoltare...deci.tu hotarasti