| claudinho77 a întrebat:

am 17 ani 1.70 inaltime si 54 kg...ce suplimente sa iau pentru masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Lapte,oua,branza,carne sunt cele mai bune si mai naturalewinking

| hibrid112 a răspuns (pentru Niiiicu):

SI gainerele sunt tot nauralelaughing nici u nutritonist nu-ti va spune ca nu sunt bune pentru ca sunt extrase din ce ai mentionat tuhappy.Dar in cazu lui merge si fara gainere deoarece la acelea se apeleaza cand muschiul nu se mai mareste fara suplimentehappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Niiiicu):

La 54 de kg are nevoie de carbohidrati la greu, gen DUBLU sau TRIPLU fata de proteine... si tu ii recomanzi doar proteine

apuca-te de sah

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la sala in fiecare zi si sa mananci sanatos.

| cristi1505 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se face in fiecare zi sala!

| cristi1505 a răspuns:

Un gainer!
gainer=produs bogat in carbohidrati pentru cei care doresc sa acumuleze masa musculara! Incearca sa iti cumperi un Serious Mass de la ON+Creatine Powder de la aceeasi firma! Te va costa in jur de 300 de lei dar vei lua in greutate bine!

| FitMonkey a răspuns:

Iti trebuie un gainer ca sa mai iei in greutate

| NoLimiT_6750 a răspuns:

Mergi la sala, si incearca sa urmezi un program strict.
Insa, mai e o posibilitate rapida, insa nu este deloc recomandata.
Fac referire la steroizi si creatina, insa iti risti viata

| cristi1505 a răspuns (pentru NoLimiT_6750):

Creatina nu afecteaza cu nimic! E un supliment care se gaseste si in mancare(carne rosie) deci nu afecteaza cu nimic!

| Cosmin86 a răspuns (pentru NoLimiT_6750):

DE CAND steroizi si creatina sunt acelais lucru?

creatina = supliment NATURAL, se gaseste spre exemplu IN CARNE
steroizi = hormoni sintetici, ILEGALI ( doping )

Daca n-ai nicio treaba cu sportul asta si cu nutritia, abtine-te