| Rusz_Gabriel_1996 a întrebat:

Salut..am 17 ani...1.86 m inaltime si 75 kg si fac sala de 6 luni.....care sunt cele mai bune proteine pentru cresterea masei musculare?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Din mancare : carnea, branza, ouale
din suplimente : proteina din zer, de la o firma de top ( gen cum ti s-a raspuns mai sus )

Iar seara, cele mai bune proteine sunt cele cu absorbtie lenta ( lactate )

| cristi1505 a răspuns:

Cele de la firmele de top cum sunt On, Dymatize, BSN, Gaspari etc.

| KittyKa a răspuns:

Carnea, laptele, ouale, iaurturile, branza, cascavalul... etc happy Si fructele si legumele au proteine, dar principalele sunt primele happy

Răspuns utilizator avertizat