| cosmin1111 a întrebat:

Salut am 17 ani 1.89 si 75 kg trag la sala de 1 luna de zile si as vrea sa stiu daca este bine sa ieau proteine si ce fel de proteine?

10 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Daca vrei sa i-ei proteine adauga pe langa alimente naturale ca daca consumi numai proteine artificiale...sti ce se intampla nu mai ie nevoie sa-ti descriu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru klau95):

Nu exista proteine artificiale

| klau95 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da ma rog m-am grabit dar se intelege ca ma refer la suplimente nutritive.

| Cosmin86 a răspuns (pentru klau95):

Stiu, dar multi aici habar nu au de lucrurile astea. Si ce probleme poti avea de la suplimentele nutrive? straight face

| klau95 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stiu laughing Din cate am inteles daca ie-i separat proteine din astea nu iti sta mult muschii pe tine ca nu i-ai hranit natural

| Cosmin86 a răspuns (pentru klau95):

Serios? Si de unde stii asta, de la copiii de 16 ani din jurul blocului care nu au citit o carte de nutritie in viata lor si vorbeste despre "proteine din astea"?
Eu cand fac o afirmatie am argumente stiintifice in spate ( exemplu pe doctor.info ) si din experienta ( mea si a altora ).
Experienta mea : am luat 2 ani si apoi am facut 5 ani pauza... si ghici ce, au stat muschii pe mine, nu au fugit nicaieri.
Tot naturale sunt si astea, sunt practic niste alimente concentrate si fara partile negative ale alimentelor ( grasimi, etc. )

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

"si vorbesc", sorry dar am scris repede

| klau95 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok mersi Poate imi dai id-ul sa te intreb mai multehappy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru klau95):

O sa-ti dau un id mai vechi si o sa intru luni... v_cosmin_007, pe la ora 15 asa, o sa vorbesc de la servici

| Speechless a răspuns:

Este ok, adica, proteinele sunt doar niste suplimente alimentare, nimic mai mult, proteinele care nu le iei din nutritie, le iei dintr-un shake proteic.
Ce proteine, pai pudra proteica.
http://www.suplimente.ro/