| Murdorok a întrebat:

trag de 1 luna la sala, am 16 ani, intrebarea mea este este vreo problema daca merg la sala la varsa asta o sa ma afecteze cumva pe viitor (nu folosesc proteine sau steroizi)

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu folosesti proteine?

Adica tu stai nemancat, nu?

Sau HABAR NU AI ce sunt proteinele, dar dai din gura ca o moara stricata?

| dyk3yy a răspuns:

Nu ai ce sa patesti daca te antrenezi corect. Si o sa te afecteze daca nu folesti proteine. Proteinele se gasesc si in mancare (carne, peste, oua, lapte, alune) nu doar in suplimentele de care va temeti ca pisica de aspirator. Muschii tai au nevoie de proteine ca sa creasca.

Dar vrei sa pui masa musculara sau sa slabesti?

| HadesRadu a răspuns:

Salut, si eu tot 16 ani am, de aprox 1 an merg la sala, este foarte recomandat sa te duci la sala pentru conditia fizica. Mi'am facut analizele si totul este in regula deci nu au aparut probleme ale organismului pe durata anulul respectiv!