| Razva26 a întrebat:

Salut am 18 ani 70 kg si 1, 76 m si as vrea sa ma apuc de salahappy.Ma poate ajuta cineva cu un program adica eu as dorii sa dau "jos din burta" ca sa zic asa laughing de cate ori imi recomandati sa ma duc pe saptamana la sala si daca se poate sa-mi spuneti cum sa grupez, grupele musculare adica spate cu piept si tot asa si in ce zile Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Uite aici programe de antrenament... http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
articole care sa te ajute... http://www.despreculturism.ro/......idiat.html
si ca sa iti faci o idee despre cateva reguli de baza... http://www.despreculturism.ro/9-reguli-pentru-scaderea-in-greutate.html
Bafta!

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ca sa dai burta jos nu iti trebuie sala. te duci la alergat sau inot si gata.
sala este facuta pentru HIPERTROFIE MUSCULARA. adica sa arati ca un model fitness/culturist. atat. decat sa dai 100 ron pe un abonament pentru a folosi banda, mai bine te duci la alergat/inot/sarit coarda/bicicleta. ce faci tu la sala sa dai burta jos? aparate? cu ce te ajuta aparatele la slabit? vrei un raspuns concret? N I M I C. aparatele tonifica sau hipertrofiaza (asta o fi cuvantul? eh, intelegi tu) corpul/musculatura. daca nu ai unul din scopurile astea, nu ai nevoie de sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la sala cel putin de 3 ori pe saptamana depinde cat ati permine timpul, mai conteaza alimentatia multe legume si fructe, carne de preferat pui si peste, sa consumi multe lichide pentru hidratare, sa reduci din bauturile carbogazoase si de la ora 18 sa nu mai mananci daca chiar iti este foame poti manca un fruct un mar de exemplu happy Pafta sa reusesti ce iti propui.

| Razva26 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc dar m-ar interesa un program pentru sala, adica cum sa grupez, grupele musculare