| MCICostin a întrebat:

Salut, am 19 ani, 1, 72 si undeva la 70kg. Vreau sa merg la sala dar inca n-am un program stabilit. Nutritie/excercitii. Ma poate ajuta cineva in privinta acasta? De preferat un membru care face sala de ceva timp si ma poate ajuta. Doresc sa ma apuc de sala "serios". vreau sa ma dezvolt, " sa ma maresc".

Răspuns Câştigător
| ThePowerlifter a răspuns:

Cu mare placere

2 răspunsuri:
| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Poti urma acest program:
https://www.muscleandstrength.com/......ce-workout
Vei creea o baza buna de forta si masa musculara. Banuiesc ca la acea greutate vrei sa slabesti, cardio-ul se face in zilele in care nu faci programul, si din cate stiu sa nu fie hiit, pentru ca acest program te va epuiza, chiar daca sunt doar 3 zile pe saptamana. Ai acolo toate informatiile, daca nu intelegi ceva ma poti intreba, eu urmez acel program. Si banuiesc ca stii, daca vrei sa slabesti mananci in deficit caloric, daca vrei sa pui muschi mananci in surplus caloric, DAR pentru incepatori este posibil sa creasca in deficit caloric pentru ca, corpul va folosi proteina pentru a creste.

| MCICostin explică (pentru ThePowerlifter):

Mersi mult, mi-e de mare ajutor.

| ThePowerlifter a răspuns (pentru MCICostin):

Cu mare placere