| TaticuVostru a întrebat:

Salut,am 19 ani 1, 84 cm si 77 kg,sunt ectomorf,As dori sa îmi dați un plan de dieta zilnic pe care ar trebui sa îl consum,adică sa îmi spuneți ce alimente sa consum la toate mesele din zi, și câte mese pe zi ar trebui sa am

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Mic-dejun:
2 oua fierte/omleta/papara
o rosie mare
un mar sau orice alt fruct in afara de avocado. Daca doriti sa mancati struguri, mancati o jumatate de ciorchine mare sau un ciorchine mic. Pentru fructele mici (capsuni, zmeura, mure etc), mancati echivalentul uni cani.

sau

150g iaurt natural
o banana
o chifla graham mica (si mica inseamna mica, nu cat o chifla pentru hamburgeri)
Pranz:
1 cartof fiert + o lingura iaurt natural
100 g piept de pui sau curcan la gratar / 100g muschi de vita la gratar/ 150g ton la conserva, in apa, nu in ulei
o rosie mare

Cina :
un bol supa de legume
sau
compot dintr-un mar mare, cu indulcitor si scortisoara

Daca aveti o zi mai solicitanta, mancati la cina aceeasi mancare ca la pranz.
Bafta si multa sanatate.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Ce ar fi sa nu mai fii asa complexat? Baietii slabi nu sunt urati, stai calm.