| fcsboy a întrebat:

Am 19 ani si tot ma batea gandul sa trec putin pe la sala, am 40 de zile de sala, programul mi l-a facut un prieten care face de 5 ani sala si plec la sala doar luni, marti, joi si vineri. Mananc cam de 4-5 ori pe zi, si am luat o singura data doua cupe de proteine in rest fara suplimente. Surprinzator este ca am crescut 3 cm in brat(biceps, ambele masurate la cald, 39 respectiv 42) si se vad si pe restul corpului ca incep sa cresc, am pus 3.5 kg pe mine happy.Ce parere aveti, cresc repede/greu? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MrMuscolo a răspuns:

Esti complet RETARDAT prietene, Daca nu ai inteles nu a luat decat o singura data proteine si chiar daca ar lua nu ar fi o problema daca face sala, pau17 tu spui sa manance putin la 4-5 mese? WTF esti complet distrus? sau nu ai nici o legatura cu sportul si vorbesti si tu asa? Cat despre tine trebuie sa mananci foarte mult la o masa sa ai 4-5 mese pe zi de la care pleci mai mult decat satul trebuie sa mananci lapte,carne, oua, branza (cuptor/gratar) nu il baga in seama pe copilul asta retardat nu stie ce zice happy da are dreptate sa nu mananci prajeli chipsuri sau stiu eu ce alte chestii ai voie o singura data pe saptamana sa mananci ce vrei tu, cel putin eu asa fac happy acum depinde de tine! Cat despre crescut, cresti foarte bine.Multa Bafta

16 răspunsuri:
| Pau17 a răspuns:

Hei.
Eu zic sa renunti la proteine. Proteinele le poti lua si din fructe, legume si e mai bine asa.
Nu-i nici-o problema ca mananci de 4-5 ori pe zi atata timp cat acele portii sunt mici.[ Adica nu mananci de 4 ori pe zi 3 puple de pui, cu o farfurie de cartofi prajiti si garnitura de nu stiu ce].
E bine ca mergi la sala de 3 ori pe saptamana si iti recomand sa faci asta timp de 1 an daca nu cel putin 6 luni si o sa arati trasnet.Eu zic ca se dezvolta normal.happy

| Pau17 a răspuns (pentru MrMuscolo):

RETARDAT ii maica-ta sa nu zic altfel.Proteinele nu sunt atat de bune sub forma de capusula desteptule. Iti propun sa te informezi inainte sa scrii ce gandesti. Eu am facut sala 5-6 ani, stiu ce vorbesc. Si by the way sunt fata. Asa ca gura mica faţă de sifon inflamat.

| MrMuscolo a răspuns (pentru Pau17):

Daca esti fata ce dracu cauti aici unde cineva intreaba daca programul lui de antrenament si proteinele sunt bune? Si ba da, pentru cultura ta generala daca iei proteine nu se poate intampla nimic, decat o sursa mai mare de proteine in corp care sunt recomandate la sportivii de performanta happy

Off:Nu imi da tu mie sfaturi, pentru ca atunci cand eu m-am apucat de sala taicatu inca se juca cu puta in taranahappy

PS: Maicamea nu poate fi RETARDAT tonguetongue

| Pau17 a răspuns (pentru MrMuscolo):

Tu asa ai zis. Si eu ti-am raspuns cum mi-ai zis tu mie.
1. Ce dracu te intereseaza ce i-am zis eu? Nu puteai sa iti dai parerea fara sa comentezi la altii? Din asta ne dam seama in ce lume traim. Repede incep sa jigneasca si sa "injure" toti semi-analfabetii si ăia "destepti" care au picat bac-ul. Ba pe mine nu ma intereseaza de tine si daca ai luat bac-ul sau nu, dar am vazut câtă omenie ai tu în tine sa ataci, cand colo nimeni nu ti-a comentat tie nimic. Stii cum spunea Einstein:" Sunt 3 lucruri care nu se sfarsesc niciodata. Unul dintre ele este prostia." Si nu trage concluzia ca te-am facut prost, ca nu te-am facut. Tu te-ai facut singur intr-un mod cat se poate de copilaresc si imatur.[ de exemplu: "esti complet retardat","esti complet distrus", "ce dracu cauti aici", etc]. De aici trag concluzia ca nu te-ai dezvoltat mental si cand zic asta ma refer ca te comporti ca un copil de 15 ani. Ok, tu zici altceva, nu trebuie sa fi de acord cu ce zic eu doar de aia ne-a creat Dumnezeu, sa gandim diferit, fiecare e unic in felul sau.Mi se pare chiar banal sa incepi sa te enervezi si sa ma jignesti in toate felurile. Din conversatia asta mi se pare ca nu ai mai mult de 16-17 ani si vezi, vorbesti cu o fata de 21 de ani. Ca daca erai matur si intelept nu cred ca ziceai" daca esti fata ce dracu cauti aici"Si daca esti mai mare de 16 ani imi pare rau de tine.

2.De cand nu stiu fetele de sala? Ce noi nu avem voie? Noi nu stim nimic?! Ha. Ma lasi cu aberatii din astea?! Sunt o gramada de femei care practica sport si stiu mai multe decat stii tu asa ca gurita mica trompetuta.

PS: Nu tie ti-am dat sfaturi, nu tu esti fcsboy, nu tu ai pus intrebarea, asa ca sezi bland si gura-nchisa trompetuta. Oricine poate vorbi, nu esti tu Atotstiutorul si nu cred ca esti nici un profesionist. Esti un amator. Eu zic sa iti vezi de scoala ta, bine ar fi sa termini o facultate si apoi poti sa cmentezi oameniilor in varsta juma' de buletin. ok?happy

| MrMuscolo a răspuns (pentru Pau17):

Prefer sa numai raspund, mi s-a facut lene sa scriu tongue

| Pau17 a răspuns (pentru MrMuscolo):

Ma bucur.

| FitMonkey a răspuns (pentru Pau17):

MrMuscolo desii ti-a comentat cum ti-a comentat dar are dreptate suplimentele sunt de fapt mancare concentrata contine tot ce se gasesc in alimente bogate in proteine + multe altele si se asimileaza mult mai usor vorbesc de suplimentele cu absortie rapida. deci nu are ce rau sa ne faca, se gasesc si sub forma de pudra(praf) nu doar sub forma de capsule. peace

| fcsboy explică (pentru MrMuscolo):

Msultumesc MrMuscolo pentru sfaturi, am vrut sa ma conving si mi-ai spus exact ce mi-a spus un prieten.Este greu sa iti iei proteinele necesare din mancare, iar proteinele sunt niste suplimente care nu dauneaza avand carbohidrati si proteina.De steroizi nu o sa fie cazul ca e cea mai rea cale, iti umple corpul cu tesut adipos laughing) si alte riscuri pentru organism. Multumesc inca odata, multa sanatate!

| fcsboy explică (pentru FitMonkey):

Multumesc, am vazut tarziu raspunsul tau cu privire la proteine, Succes!

| Pau17 a răspuns (pentru FitMonkey):

Ok, nu am zis ca is rele, dar mai bine sunt luate din legume, fructe, carne, lactate. Adica asa ii mai sanatos decat sa iei sub forma de pudra sau capsule. In fine.

| MrMuscolo a răspuns (pentru FitMonkey):

Bai voi aveti vreo legatura cu sportul? Praful ala de care spui tu este tot proteina si da, nu ia toata lumea dar sportivii au voie, De ce? Pentru ca le cere corpul intr-un fel.Nu cred eu ca mananca el 2kg de carne pe zi happy

| MrMuscolo a răspuns (pentru fcsboy):

Da,nu are ce sa se intample in locul tau nici nu intrebam imi luam de mult tongue daca faci sala, nu am spus ca mancarea nu e bum omg laughing dar iti poti lua un necesar mai mare de proteine de acolo, si nu are ce sa se intample

| FitMonkey a răspuns (pentru MrMuscolo):

Ce vrei sa spui? ai citit macar ce am scris? am zis ca sunt de acord cu tine
praful ala de care spun eu? vorbeam de proteine, de fapt suplimente care contin proteine pentru ca un supliment nu contine doar proteine pentru cultura tawinking si sa vezi ca am legatura cu sportul

| MrMuscolo a răspuns (pentru FitMonkey):

Nu la tine m-am referit, daca vrei sa stii happy

| FitMonkey a răspuns (pentru MrMuscolo):

Pai mi-ai dat mie reply, ai vorbit la plural dar ma gandesc ca ma aflu si eu ptrintre indivizii la care te-ai adresat

| MrMuscolo a răspuns (pentru FitMonkey):

Nu,stai linistit, eram cam cu capul in nori si am vazut reply, si am dat repede laughing

| MrMuscolo a răspuns (pentru Pau17):

Esti complet RETARDAT prietene, Daca nu ai inteles nu a luat decat o singura data proteine si chiar daca ar lua nu ar fi o problema daca face sala, pau17 tu spui sa manance putin la 4-5 mese? WTF esti complet distrus? sau nu ai nici o legatura cu sportul si vorbesti si tu asa? Cat despre tine trebuie sa mananci foarte mult la o masa sa ai 4-5 mese pe zi de la care pleci mai mult decat satul trebuie sa mananci lapte,carne, oua, branza (cuptor/gratar) nu il baga in seama pe copilul asta retardat nu stie ce zice happy da are dreptate sa nu mananci prajeli chipsuri sau stiu eu ce alte chestii ai voie o singura data pe saptamana sa mananci ce vrei tu, cel putin eu asa fac happy acum depinde de tine! Cat despre crescut, cresti foarte bine.Multa Bafta