| H3ADsHoT a întrebat:

Am 2 gantere de 8 kg fiecare si una dubla de 12 kg. Vreau sa-mi lucrez masa musculara, in special bicepsii! Imi puteti da un antrenament sau niste sfaturi cum sa se dezvolte mai repede?

9 răspunsuri:
| Arkhasas a răspuns:

Cu 8 kg, slabe şanse să măreşti ceva masă musculară.
Plus că greutăţile mai trebuiesc mărite, nu faci cu 8kg toată viaţa.
În acest sport, cu cât mai repede cu atât mai PROST.

| H3ADsHoT explică (pentru Arkhasas):

Ba am si de 12 nu numa de 8 vaca proasta si analfabeta laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru H3ADsHoT):

Tot e prea putin

iar bicepsii sunt cele mai mici grupe, nici macar nu o sa ai brate mari ( bicepsul e doar 30 % idn brat, TRICEPSUL e 70 % )

mai bine te duci la sala si faci umeri, piept, spate. si intr-un final bicepsi si tricepsi, daca vrei sa arati bine.

oricum nu o sa-i dezvolti, pentru ca nu stii notiuni de baza despre sportul asta, pune mana si citeste serios : www.culturism.ro

| Arkhasas a răspuns (pentru H3ADsHoT):

Nu mai îmi descrie mie trăsăturile maică-tii că nu te-am întrebat de maică-ta.

| H3ADsHoT explică (pentru Arkhasas):

Descriam specimenul bovin de tine laughing

| Arkhasas a răspuns (pentru H3ADsHoT):

Păi bă, aia de 12 e halteră, de două braţe, nu o ridici cu un singur braţ, eşti idiot? Aia înseamnă 6 kg pe un braţ, 6 pe altul, şi mai puţin decât 8 pe fiecare.
Tot prost ai rămas...n-ai învăţat nimic.

| H3ADsHoT explică (pentru Arkhasas):

Pai ba am forta sa o ridic si cu o mana nu ca tine ca ti se da mancarea prin vene ca nai forta nici sa o mesteci laughing

| Arkhasas a răspuns (pentru H3ADsHoT):

Cum să ridici haltera pe o mână? Eşti nebun? Nu e chestia de forţă aici, 12 kg ridici şi cu un deget, chestia e că n-ai stabilitate, echilibru, nu pentru asta e făcută, nu poţi să faci exerciţiile corect cu un singur braţ.

| GheorghiuNarcis2000 a răspuns:

Tine o dieta.