| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si 4 luni, si vreau sa mi se dezvolte masa musculara si de aceea trag de gantere, fac abdomene si fac si karate si fotbal, si nu mi se dezvolta masa musculara intocmai cat vreau eu.
ce ar trebui sa fac in privinta cu asta? ( vreau sa mi si dezvolte masa musculara mai repede )
multumesc! FUNDA.

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai nu poti grabi dezvoltarea muschilor decat falsificandu-i cu pastile

| marian123 a răspuns:

In primul rand nu se sedvolta prea mult musculatura si masa copului la o varsta asa de frageda pe la 16 ani o sa ai o masa musculara mai mare, nu trebuie sa te plangi de acum de asta mentine-te la stadiul la care esti (karate si fotbal) dupa aia pe la 15 16 ani incepe cu sala asa am inceput si eu am 17 ani si masa musculara destul de mare crede-me asa e mai binewinking

| MariaMonica a răspuns:

Nu te indopa cu pastile de la varsta asta pentru. ca vei avea probleme de sanatate mai tarziu.Stiu ce spun crede-ma :p
Muschii nu se dezvolta peste noapte.Esti micut.Asa ca nu vad de ce te-ai grabi. Daca te ti de abdomene si de restul exercitiilor si daca ai rabdare vei vedea ca apar rezultatele dorite :*

| blabal a răspuns:

Daca vrei masa musculara mai bine mergi la sala sa faci culturism sau sa consumi proteine (carne de pui, vita, gretare...)sai linistit ca esti inca mic.ai destul timp sa faci muschi.bafta! forta poli timisoara

| TMX a răspuns:

Esti mic, mai ai timp. femeile nu numai dupa muschi sunt topite. asta ca o gluma. acum un sfat serios. daca o sa te hotarasti sa iei pastile. nu le lua fara analize, fara sa stii exact ce si cat trebuie sa iei. nu face ca vecinul. " ca asa face el si uite frace ce muschi are "... app forta DINAMO laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Funda eu am 18 ani si patru luni si eram tot asa ingrijorat la varsta ta. Singurul remediu este CARNEA DE PORC. Mananca friptura si cotlete cat mai multe si sa vezi modificare puternica! Succes! Vidoc!