| Patrick20061997 a întrebat:

Salut Am 21 de ani 1.70 și 60 kg muncesc că ospătar o săptămână la muncă una acasă as vrea ca in spatamana aceea acasă să mă apuc de sala are fi ok și ce as putea lua pentru a creste in masă musculară mulți rad de mine că sunt foarte slab DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

In primul rand pune-ti la punct alimentatia. Daca esti slabut si vrei sa cresti in masa musculara atunci trebuie sa fii mereu intr-un surplus caloric. Ce inseamna surplus caloric? Pai surplus-ul caloric nu inseamna altceva decat sa mananci mai mult decat foloseste corpul tau. Ca sa iti afli necesarul caloric poti cauta pe net calculatoare pentru asa ceva, o data ce iti afli necesarul caloric pentru mentinere adauga aproximativ 500 calorii.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Uuuuu'Petrica vrea muschi 'caliente

| aXy99 a răspuns:

Daca nu iti pui la punct alimentatia nu ai nicio sansa.

| SantalPorcocale a răspuns:

Proteina Whey