| Ady117 a întrebat:

Am comandat pentru prima oară creatină și la fiecare porție trebuie să iau 3 grame. În interiorul cutiei se afla ceva cu care pot lua creatină ( să zicem o linguriță că nu știu cum se numește ) întrebarea mea este cum pot lua fix 3 grame în ea? Nu scrie nimic pe " linguriță "

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba farmacista, sau medicul de familie ei te pot ajuta

| aXy99 a răspuns:

Lingurita aia plina (nu rasa) are 5g. Poti sa o cantaresti sa iti faci o idee.

| Ady117 explică (pentru aXy99):

Nu am cu ce să o cântăresc.

| aXy99 a răspuns (pentru Ady117):

Nu conteaza. Are 5 grame, e standard. Dar 5g are cam 90% plina, nu 100% (adica rasa).

| Ady117 explică (pentru aXy99):

Adică rasă e 5 grame?

| aXy99 a răspuns (pentru Ady117):

Nu. Rasa are vreo 6.
https://www.shutterstock.com/......amino-acid
Cam atat trebuie sa pui.

| Ady117 explică (pentru aXy99):

Frate, în primul tău răspuns ai spus că lingurița aia plină ( nu rasă ) are 5 grame și acum spui că lingurița rasă are 6 grame, deci ar veni că 6 e mult mai mic decât 5. Unde e logica?

| aXy99 a răspuns (pentru Ady117):

Tu gandesti? Stii ce e aia cupa rasa? Cupa plina pana da pe afara. Aia din imagine nu e tocmai plina 100%.