| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat aceasta creatina monohidrata doar ca am o problema. Am pierdut acea cupa cu care masuram si acum nu stiu cum sa masor cele 5 grame, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

O lingurita obisnuita rasa sunt aprox 5 g, stiu ca am masurat eu acum ceva timp cand am pierdut cupa.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fara cantar nu vad cum ai putea masura exact 5 g. Chiar si cu lingurita poti da gres.
Cantareste o data si apoi iti iei masura cu altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cupa aceea nu e ceva ce doar produsul il are, poti sa folosesti orice cupa de genul pentru masurare.

| JusTPauL a răspuns:

Pune o linguriță mica, dar nu cu vârf. Îți ajung și 3g. E ceva decât deloc.
Eu pun în jur de 3, 4 grame înainte de sala și 3, 4 după, deja nu ma mai stresez sa masor, important e sa fie in corp.

| OctavianSps a răspuns:

Baga la greu

| AnNéVidoff a răspuns:

Pune o lingura mare cu varf si una mica nu chiar cu varf, eu asa fac.
Funda?

| Grecu_Andrei_1995 a răspuns:

Foloseste un cântar.