| BracKMyhay95 a întrebat:

Am cumparat Super Mass Gainer(Dymatize) si ma gandeam daca ar fi bine sa combin cu ceva gen Creatine tot Dymatize vreau sa iau in greutate.Este o idee buna? Si daca nu recomandatimi ceva dar sa fie pana in 100 lei daca se poate. FUNDA

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pana in 100? decat sa iti recomand prostii de la redis sau nutritech mai bine ma abtin. eu am crescut cu serious mass de la ON si n.o xplode de la BSN, dar am dat 220 + 180 pe ele...dar mi-au ajuns cam 3 luni (luam mai putin decat scria pe cutii pentru ca voiam sa cresc pe alimentatie mai mult decat suplimente). serious mass inca mai am ca mi-e greata de gust...e bun, dar te plictisesti de acelasi gust. am trecut de la 2 mese pe zi la 4, si pe urma la 5-6 (depinde de zile) si am pus 18 kg in 10 luni; muschi si grasime. in concluzie, strange bani pentru un gainer de la BSN, Dymatize, ON, ProLab, biotech usa sau firme straine, lasa creatina ca te umfla aiurea, daca ai bani alege un pre-workout cu mai putina creatina. nu stiu cati ani ai, ca ti-as recomanda jack3d. e 120 lei, te tine cam 45 zile, dar e foaaaaarte puternic. il iau de 2 saptamani si inca ma mananca pielea de cand il iau pana ajung la sala (aprox 20 minute), dar faci treaba cu el, si nu are nici 5g creatina.