| FitMonkey a întrebat:

Salut

am gambele slab dezvoltate le antrenez o data pe saptamana la sala, doresc sa imi dati niste sfaturi ce as putea face sa mi se dezvolte putin mai repede (deotata cu restul grupelor pentru ca e ramas in urma)

multumesc

17 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns (pentru FunKyPunKyGirl):

Altu pe langa, el face sala tu ii recomanzi niste prostii de exercitii

si de ce in fiecare zi, cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

nu mai posta la sport daca esti INCAPABILA sa dai un raspuns

| FunKyPunKyGirl a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai baiete, nu te mai da tu asa smecher ca nu esti. Vezi ca aia din video-uri au muschii aia numai din exercitiile pe care le fac pentru ca le fac intens. El face sala o data pe saptamana unde vrei sa puna muschi? Ar trebui sa faca in fiecare zi ca sa se cunoasca. Dar ce sa stii tu.

| FitMonkey explică (pentru FunKyPunKyGirl):

Mai citeste o data intrebarea mea happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru FunKyPunKyGirl):

O data pe saptamana grupa respectiva. sala face de mai multe ori, dar grupe diferite

"Dar ce sa stii tu", nuuuu, nu stui nimic, de-aia am 43 in brat si 37 in antebrat si am aproape 10 ani de sport ( din care 4 de sala ), sa-mi explice un copil mic ca tine sa faca zilnic laughing)

repet : NU MAI POSTA la sport, n-ai nicio treaba cu asta

| FunKyPunKyGirl a răspuns (pentru FitMonkey):

Nici tu nu stii ce vrei

| FunKyPunKyGirl a răspuns (pentru Cosmin86):

Bravo tie! Postez unde vreau nu imi spui tu unde sa postez. Se numeste Toti pentru unu si poate vreau si eu sa ajut. Nu e site-ul tau. PA!

| FitMonkey explică (pentru FunKyPunKyGirl):

Eu stiu ce vreau, tu ai inteles gresit intrebarea

| Cosmin86 a răspuns:

Gambele le poti lucra de 2-3 ori pe saptamana

uite un model de antrenament :
http://www.topculturism.ro/antrenamentul-lui-arnold-pentru-gambe/

Iti recomand de 2 ori pe saptamana, in ziua de picioare si in alta zi ( sa zicem de piept )

| FitMonkey explică (pentru Cosmin86):

"Arnold isi antrena gambele 30-45 de minute pe zi, 6 zile pe saptamana."
6 zile pe saptamana? e ceva normal? sa ii acorzi doar o zi odhihna

| Cosmin86 a răspuns (pentru FitMonkey):

Arnold era Arnold ( avea genetic, lua steroizi si manca 3-4 kg de carne pe zi ). Eu tie ti-am recomandat de 2-3 ori / saptamana happy

Articolul ala era doar ca sa vezi exercitii pentru gambe si cum le combini happy

| FitMonkey explică (pentru Cosmin86):

Inteleg, mersi

| Wehes a răspuns:

Arunca o privire si aici :
http://www.culturism.ro/......es-jr.html
Ulisses Jr. le antreneaza de 2 ori pe saptamana ceea ce cred ca e suficient.

| TweettyTimeKiss a răspuns:

Contacteaza un maseor.O doamna din orasul meu care e maseor a scos din paralizie 7 oameni, si stiu asta pentru ca e bunica mea! Dar tu poti gasi orice maseor bun! MULT, MULT, succes. Sper ca am fost de folos, si sa stii ca nu costa multi bani acel masaj de dezvoltare! Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru TweettyTimeKiss):

Iti maresti muschii gambelor cu masaj... doamne ce idiotenii aud aici

| TweettyTimeKiss a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu cred ca ar trebui sa consulte un specialist, dar nici sa stee asa

| gekados a răspuns:

Aaa