| Cryzti a întrebat:

Salut am hotarat sa ma apuc de sala acasa...mi-am achizitionat anumite lucruri, am cautat pe net un program pentru incepatori, care consider eu ca este foarte bun dar in el nu scrie cu ce greutati sa lucrez, cam ce greutati mi-ar trebuie pentru gantere, si ce greutati pentru bara. Am uitat sa mentionez xa in program nu spune de vreun regim anume, ce ar trebui sa mananc, ce nu.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mananci 5 mese pe zi, bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ), ceva carbohidrati ( cartofi, orez, quinoa, etc.), fibre vegetale ( fructe, legume ) si grasimi sanatoase ( masline, nuci, etc. ). Aia e ordinea importantei.

Apoi citeste aici despre repetari :
http://www.cristianmargarit.ro/......rezistenta

Si aici :
http://www.culturism.ro/......ament.html

De asemenea, exercitiile de baza ajuta cel mai mult la cresterea masei musculare, pe alea le faci PRIMELE.

Uite aici care sunt :
http://www.optimumnutrition.ro/events/pr11.php

Iti faci un program CORECT, care sa respecte principiile si care sa lucrezi o grupa o singura data pe saptamana.

3 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

Sincer eu cred ca e mai bine la sala ai mai multe aparate si parca, cand te duci la sala tragi mai bine ca te duci cu un pritene si e mai fun asa dar si acasa e foarte bine ca faci parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| bianca20 a răspuns:

Este simplu, trebuie sa stii inaltimea ta apoi sa scazi din ea 1, 10m.De ex.:eu am 1, 36 si trebuie sa am 26 kg.Ai inteles? Daca ai2, 01 trebuie sa ai 91kg? Sa nu uiti de fundita!