| RaduGabriel123 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala acasa ( acasa am bara de piept+greutati, gantere si masa.) Vreau un program de sala saptamanal. Funda! Multumesc!

10 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Uite : http://www.culturism.ro/......tenta.html

Toate cele bune.

| RaduGabriel123 explică (pentru kar1GaNNN):

Ce am acolo include si exercitii pe care nu pot sa le fac acasa din lipsa de aparate! laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

O bara de tractiuni ai?

| RaduGabriel123 explică (pentru Cosmin86):

Da, am!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Luni - tras, 3-4 tipuri de tractiuni ( termini cu cele pentru biceps, mainile lipite ), 4 serii din fiecare a cate 7-8 repetari ( poti mai multe, adaugi greutate )

miercuri - impins ( 4-5 tipuri de flotari, aceleasi idei ca mai sus, incearca si flotari din stand in maini )

vineri - picioare

In rest stretching si cardio.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Vrei sa spui program de CASA saptamanal.

| florynmondialul a răspuns:

Baza o ai! ti-ar mai trebui niste paralele pe care le poti improviza din doua tevi bagate in perete, o bara de tractiuni si in mare te-ai scos!

| MariusRRR a răspuns:

Nu mai cauta ca nu o sa gasesti nimic.
Programul ti-l faci singur in functie de cit poate duce corpul tau,bine daca stii ce faci,eu de exemplu nu am greutati sau cine stie ce, fac doar lucrurle de baza : flotari, tactiunii, genoflectiuni, abdome-ne si ma mai ajuta si mediul deoarece stau la tara.Incearca sa i-ti conturezi un program care sa i-ti solicite muschii ce vrei sa ai lucrezi, o alimentatie buna si vei vedea rezultate darrrrr cel mai important e sa nu te dai batut, incearca sa faci exerciti cu greutati de 2-3 ori pe saptamana iar exercitiile de baza le poti face in fiecare zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MariusRRR):

Serios? exercitiile de baza le faci zilnic?

Si pe cele de izolare cand le faci?

p.s. : "genoflectiuni"? tu esti ANALFABET?

Intai sfat IDIOT de antrenament, apoi inventezi cuvinte!