| Funkey a întrebat:

Am inceput de 3 luni la sala...pot sa spun ca sunt destul de informat despre acest sport dar totusi am o intrebare la care as vrea un raspuns.
Credeti ca as putea sa imi fac propriile proteine din alimente (manual)? Cum?
Suplimentele sunt destul de scumpe si totusi nu as putea sa cumpar...ca traim in Romania totusi laughingDe cat sa cumpar un supliment ieftin si de proasta calitale mai bine nu cumpar de loc.happy
Deci daca imi puteti da sfaturi in legatura cu alimentatia...cum sa combin mezelurile incat sa consum cat mai multa proteina...acuma totusi nu va intinteti la nu mai stiu eu ce mancaruri, stiti voi asa mai ca la romani happy

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Mananca :

- pentru proteine : piept de pui, piept de curcan, muschi de vita, somon, ton, macrou, pastrav, branza de tara, oua de tara

- pentru carbohidrati : paste din grau dur, paine integrala, cartofi dulci, fulgi de ovaz, mazare, etc.

- pentru grasimi sanatoase : migdale, nuci, caju, etc. ( toate crude evident ).

Termina cu mancaruri "ca la romani", cu alea te ingrasi si nu pui muschi.