| StaiCaTrag a întrebat:

Merg la sala, si vreau sa intreb ce as putea consuma in afara de praf de proteine, ma refer ce alimente au cele mai multe proteine si sa nu fie atat de scumpe acele produse. Multumesc. Dau funda.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Piept de pui, piept de curcan, muschi de vita, muschiulet/muschi de porc, peste ( in special oceanic ), branza, oua

| anonimg a răspuns:

Tot ce conţine soia, alune, nuci, cereale...
Dar ai grijă că prea multe proteine în organism îţi vor aduce mirosul neplăcut al gurii...

| valibb a răspuns:

Ai nevoie de carbohidrati, proteina si grasimi sanatoase.
Carbohidrati sanatosi : - carbohidratii complecsi: orez integral, fasole, cartofi, leguminoase, fructe
- carbohidrati simpli : tot ce contine zahar ( e bine sa-i iei dupa antrenamnet )
Proteine: carne rosie, carne alba, oua, urda, branza, etc
Grsaimi sanatoase : nuci, seminte, migdale, alune etc

| BogdaN1980 a răspuns:

Sall, iti recomand Spirulina. Este o alga ce contine foarte multe vitamine, 12 aminoacizi dintre care 8 necesari organismului uman, si are o concentratie de 65 la suta proteina. Asta inseamna ca concentratia Spirulinei este mult mai mare decat cea a pieptului de pui etc. Se proate procura de la farmacie. Eu o folosesc de cativa ani si sunt foarte multumit.

| Dkgray a răspuns (pentru BogdaN1980):

La farmacii se gaseste sub forma tabletata, folosita ca si supliment alimentar. Doar nu vrei sa consume zeci de cutii de spirulina pe zi doar pentru a-si acoperi necesarul de proteina zilnica?!

| StaiCaTrag explică (pentru BogdaN1980):

Si, cata contine o cutie, ce pret are si cum se prepara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Tu chiar iei in considerare prostia aia de spirulina?