| hgcl a întrebat:

Intrebarea mea suna cam asa, merg la sala de ceva vreme si nu consum nici un supliment si acuma as vrea sa imi cumpar ceva proteine dar vreau sa stiu cum reactioneaza proteinele, pentru ca merg si la sala si alerg de 4 ori pe saptamana. Daca consumi proteine faci sala stiu ca se vede o diferenta, dar eu vreau sa stiu daca s-ar vedea o diferenta daca consum si proteine si merg la sala si la alergat, nu as vrea sa imi schimb acest stil.Acest lucru m-ar interesa ce efect ar avea proteinele asupra musculaturii mele? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu DEJA CONSUMI PROTEINE.

Intai INVATA ce sunt proteinele, apoi pune intrebari de genul.

| AntrenorFitness a răspuns:

In primul rand te vor ajuta sa te refaci dupa antrenament mai rapid. Vei avea tonus muscular si iti vei pastra masa musculara pe care o ai deja.
Daca obiectivul tau este sa cresti in greutate si masa musculara, este foarte greu sa realizezi acest lucru facand atat de mult efort fizic pe zi si consumand atat de multa energie si calorii.
Daca vrei refacere si tonus muscular iti recomand http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/ iar daca vrei sa incerci sa cresti si in greutate si masa musculara sa incerci asta http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/
Multa bafta!

| Doctor78 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu consumi proteine, nu stii ce contin, ai sa devii dependent de ele

| dyk3yy a răspuns (pentru Doctor78):

Tu gandesti?

| Doctor78 a răspuns (pentru dyk3yy):

Da,gandesc,scuze de intarziere, informeaza-te!