| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Salut.Am nevoie de ajutor! Acum cateva zile m-am apucat de parkour.Sunt la inceputul inceputului.Prima mea intrebare ar fi daca structura mea fizica imi influenteaza activitatea in acest sport:am vreo 64-65 de kilograme si 1.90.A doua chestie, mai importanta pentru mine:din cauza ca sunt la inceput in acest sport, cine imi poate spune niste locuri din IASI unde pot practica miscarile de baza(Roll-urile, jump-urile, etc), fara sa se uite lumea urat la mine. Daca as putea sa primesc un raspuns de la cineva experimentat in acest sport ar fi grozav!

1 răspuns:
| nitromonkey88 a răspuns:

Nu prea conteaza conditia fizica daca tu ai ambitie si faci antrenament in blana. Si gasesti in Iasi grupuri pe Facebook cu oameni care fac parkour.