| catalintigrul19 a întrebat:

Salut,am o intrebare: cand ai febra musculara inseamna ca iti cresc muschi?

Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Cand ai febra musculara inseamna ca ai depus efort mult pe acel muschi si fibre musculare din el se rup si normal ca ele se vor regenera si vor deveni mai dure sa zic asa deci cam dar ar creste forta in ei cat si marimea, dar asta nu inseamna ca daca faci de 2-3 ori pe an febra musculara iti cresc muschi,

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu chiar, febra musculara inseamna ca s-au produs niste mici rupturi in muschi de la efort.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiuL):

Pai si nu asta e CONDITIA NUMARUL 1 a cresterii musculare, sa apara mici rupturi?/

| BiuL a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, dar daca ai o data febra musculara nu inseamna ca gata ti-au si crescut muschii peste noapte. oricum dupa ce te obisnuiesti cu efortul nu mai faci febra, asta nu inseamna ca nu se mai dezvolta muschii.

| greyhound a răspuns:

Cand ai febra musculara inseamna ca ai avut un antrenament bun, intens. Mai departe muschii cresc daca ii si hranesti si odihnesti.

| Ibrahimovic a răspuns:

Cand ai febra musculara inseamna ca te-ai antrenat bine si ti-ai pus muschii la treaba. In timp, inevitabil, vor creste.

| cristi966 a răspuns:

Eu cred ca febra a fost facuta deoarece nu esti obisnuit, si faci sport rar...acum, nu stiu daca am dreptate.

| catalintigrul19 explică (pentru cristi966):

De fapt chiar fac foarte des sport dar foarte des fac si febra musculara!

| Politaiu a răspuns:

Partial, adica muschii sunt supra solicitati si raman fortati, dar si cresc, nu prea mult dar cresc!

| marionettebbb a răspuns:

Cand ai febra musculara muschii tai incep sa lucreze, incepi sa te tonifici, iar daca nu esti obisnuit cu sportul e normal sa faci febra.ca sa creasca muschii e nevoie de multe exercitii