| UtilizatorulCelFrumos a întrebat:

Salut! Am o întrebare. Deci, ăștia de la sala, ca să dezvolte masa musculara, mănâncă mult. (proteine, etc)
Pai dacă ei mănâncă mult, înseamnă că se și ingrasa. Pai cum unii, care au mușchi pe ei, au și pătrățele și un abdomen frumos?
Pai eu știu ca dacă vrei sa ți se vadă pătrățelele trebuie sa fii mai slab, pai ei care mănâncă mult, cum au pătrățele?
DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De-asta exista "perioada de masa musculara", cand acumuleaza muschi si grasime (se mai numeste "bulking" in engleza) si apoi perioada de definire (se numeste "cutting" in engleza) in care ard grasimea si raman muschii perfect definiti.

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Stii ce-s alea calorii macar?

| UtilizatorulCelFrumos explică (pentru raMLesS):

Pai da, le iei din mâncare, ele te ingrasa, și ca să slăbești trebuie sa mănânci mai puține calorii cât mănânci zilnic.

| raMLesS a răspuns (pentru UtilizatorulCelFrumos):

Ma tu ma minţi

| UtilizatorulCelFrumos explică (pentru raMLesS):

? Da măcar răspunde la întrebare