| MarcuPopescu a întrebat:

Salut, am o întrebare, vreau sa ma apuc de mma dar am aparat dentar, este ceva? Si vreau sa știu despre sportul asta sunt șanse mari sa îmi sparg dinții?

Răspuns Câştigător
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... mma, mixed arts martial este sportul care include toate artele martiale, cel mai bun sport pentru aparare dupa parerea mea. Poti practica acest sport chiar daca ai aparat dentar. Dar vrei sa faci asta pentru tine sau sa devii sportiv de performanta? Dintii poti sa tii-i spargi, dar daca ai proteza dentara, destul de buna, nu se intampla nimic. Am facut mma, te ajuta foarte mult, te dezvolti, si inveti sa te bati. Dar este destul de greu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VreauSaFiuMilitar):

Ai mai facut ceva inainte de mma sau te-ai dus direct?

| VreauSaFiuMilitar a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, am facut karate si lupte libere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VreauSaFiuMilitar):

De krav maga ce parere ai?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu-ti spargi niciun dinte, ca o sa ai proteza. Sa-ti cumperi o proteza buna si sa te invete instructorul cum s-o faci (trebuie s-o pui in apa fiarta 30 de sec, apoi s-o mulezi pe dinti, apoi s-o pui in apa rece, etc., iti explica el).