| RockTheNation a întrebat:

Am o problema cu bicicleta. Cand merg in deal cu bicicleta si fortez lantul tot imi scapa, la inceput facea foarte rar dar acum face destul de des.
Ce i-as putea face? Mersi.

5 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Pinioanele sunt uzate si lantul scapa atunci cand pedalezi. Schimba-le.

| BubuLina999 a răspuns:

Sa schimbi lantul sau sa-l strangi

| culturistu a răspuns:

Mai scoate din zalele la lant cat ai nevoie mai strangel

| culturistu a răspuns:

Sau fi atent desfa suruburile de la roata din spate cea legate de pinioon si dal mai in spate roata si pe urma strangel la loc se strange si lantu automat e mai simplu decat sa ai scoti din zale eu asa faceam la bicicleta mea cadea lantu de cand bagam viteza

| ionut25032002 a răspuns:

Ar putea face din cauza lantului sau de la chestia aia pe care se invarte latul, trebuie schimbat lantul