Salut.De ieri imi scapa lantul la bicicleta pe toate vitezele din fata, si daca dau la pedale si dupa dau inapoi cu ele dupa aia cand fortez dau in gol si dupa isi revine. Faceam asta cand mergeam pe o roata se mai auzea trank, dar acum am ajuns sa dau in gol si e o problema pentru mine. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Aphrodytha a răspuns:

Sau butucul...

5 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

Este butucul pentru ca si eu am avut problema aceasta.

| melinda114 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa-ti schimbi lantul ca sa-ar putea sa se fii stricat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru melinda114):

Am pus întrebarea la favorite pentru că mă interesează și pe mine răspunsul.

Nu cred că e lanțul. Am și eu aceeași problemă cu una dintre biciclete. Am schimbat lanțul și tot așa face. L-am scurtat crezând că e prea lung, dar nu s-a rezolvat. În unele viteze scapă... happy

Am intrebat un prieten si mi-a spus ca trebuie schimbat butucul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnknownError):

Bine de știut. Eu pe-a mea vreau s-o vând cum e. I-am schimbat schimbătoarele de viteze și frânele... Între timp mi-am cumpărat altă bicicletă. big grin Pe aia veche numai să o valorific cât de cât... că nu mai am răbdare să mă ocup de ea. happy