| Denisa1828 a întrebat:

Am o problema: mi se vad oasele de la bazin și arata foarte urat. Nu sunt anorexica sau așa, dar parcă pe burta am un strat de grăsime și dintr-o data apar denivelările astea. ( apropo am 12 ani)
E din cauza ca sunt în creștere sau e altceva?
(P.S. Găsiți, va rog, și niște exerciții pentru tonifierea abdomenului)

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

La o greutate normală e absolut normal să ți se vadă puțin unele oase! Dacă nu s-ar vedea nimic ai fi supraponderală.
De ce ai tu nevoie e ceva tonifiere. Orice sport îți place ar fi okay la vârsta ta, rezultatele o să se cunoască în câteva luni atâta timp cât ai o dietă okay. Dacă chiar n-ai ce sport să faci și nu vrei să alergi pe afară(deși alergatul e una din cele mai sănătoase variante), dă un search pe google de cardio workouts și ai să găsești ceva. Mult succes! happy

1 răspuns:
| alexutza222 a răspuns:

Cred ca este din cauza faptului ca esti foarte slabuta. Nu ar trubui sa te ingrijorezi, inca esti in crestere. Pentru a nu se mai vedea oasele acelea ar trebui sa pui putin mai multas carnita pe tine. Daca vrei sa faci exercitii incearca sa cauti tutoriale pe net sau mergi la sala(desi s-ar putea sa iti creasca si masa musculara ).