| PoulyPaul22 a întrebat:

Salut.Am tot auzit ca daca ridici greutati nu mai cresti adica iti influentiaza inaltimea.Dar daca fac abdomene si flotari imi afecteaza inaltimea? Cine imi va da un raspuns corect o sa ai

8 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Sal.apucate de ridicat de la 17 ani.Atunci o sa fi dezvoltat.fa 10 abdomene dimineața si 10 seara.10 flotari seara 10 dmineata.mananca fructe multe si legume roșii ardei gras foarte important.bea multă apa.hidratare e cheia.Nu fa haltere sau gantere, afectează creșterea, pe scurt rămâi toată viața la Înălțimea asta.Bafta sper ca ți-am fost de ajutor.

| PoulyPaul22 explică (pentru Lexi888):

Eu fac cu programul acesta adomene http://www.youtube.com/watch?v=c140_bqmfF0

| Lexi888 a răspuns (pentru PoulyPaul22):

OK.bv

| Veleno1 a răspuns:

In un an de sala in care am facut genoflexiuni cu bara si toate exercitiile am crescut 5cm, acum am 1, 92... Oricum este doar un mit

| 78buc a răspuns:

Nu as crede, din contra aceasta iti va spori, orice tip de sport ajuta la crestere, in deosebi cele cu genunchii si alergarile.

| TazHD a răspuns:

Nu o sa iti afecteze nici macar un pic inaltimea daca faci flotari si abdomene...(cand ridici greutati adica haltere si chesti de astea deasupra capului atunci iti afecteaza cresterea)daca ai macar peste 18 nu o sa iti afecteze aproape de loc inaltimea si crestere... sper ca am fost de folos SUCCES big grin

| PoulyPaul22 explică:

Dar daca am 13 ani?

| TazHD a răspuns (pentru PoulyPaul22):

Daca faci abdomene si flotari dupa cum am spus nu iti afecteaza inaltimea si cresterea ba chiar iti dezvolti muschi abdominali si pieptul, dar daca faci sala sau ceva te sfatuiesc sa nu ridici deasupra capului o greutate marebig grin