| LeTony92 a întrebat:

Salut, am un inceput de patratele si vreau sa lucrez la ele pana se vad mai bine. Ce program cu exercitii sau ce imi recomandati sa fac? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| bigstefan a răspuns:

Frate te inteleg lucrez de o luna la asa ceva si da rezultate fii atent:faci in prima zi 30 de abdomene pauza si mai bagi 15 in fiecare zi cresti cu 10 in ambele "parti" si ca sa faci si mai repede alergi cam 1 km pe zi(nu neaparat toata distanta pe care ti-o propui deodata)

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Pentru abdomen foarte importanta e dieta. Fara dieta nu vei avea niciodata patratele.
http://www.youtube.com/watch?v=WDHDHOraRkY

| sCzKun a răspuns:

Daca esti capabil sa urci in serii (adica in prima serie faci 8 abdomene, in a 2-a 16, in a 3-a 24 si tot asa) si ajungi la un numar mare, poti adauga si greutati (adica tii un disc cu mainile la piept).

| RozoBoss a răspuns:

Buna stiu eu ar trebui sa faci abdomene si sa ridiciceva greu la maini pe zi trebuie sa fc 100abdomene asa a facut fratemiu si are patratele mari se se ad foarte bine

| RozoBoss a răspuns:

Salut stiu eu trebuie sa fc abdomene si sa ridi greautati trbe sa fc 100abdomene pe zi.Multa bafta cu patratele!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RozoBoss):

100 de abdomene pe zi = sfat de copil mic, paralel cu sportul. o grupa musculara nu se lucreaza zilnic, mai documenteaza-te

| DragosDD55 a răspuns:

Dupa parerea mea as zice sa tie o dieta echilibrata si in acelasi timp sa iti dezvolti si rezistenta fizica (gen sa alergi 1km-2km pe zi dar sa nu te fortezi prea tare) si sa le suti si lucrind de vr 2-3 ori pe sap cu abdomene si flotari as propune cam vr 30 de abodomene (15 apoi o paoza de vr 30 sek) si la fel si flotarile dar sa te ti si sa iti formezi unprogram regulat si ai sa vezi ca incetul cu incetul iti se cor dezvolta si muschi
app practika si un spor gen inot basket etc. in care sa te dezvolti fizic
BAFTA!winking