| addyyytzu a întrebat:

vreau sa fac un abdomen frumos cu patratele ...se se vada frumos.ce program imi recomandati si ce exercitii. Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Niciun exercitiu.
De ce toata lumea crede ca ''patratelele'' se obtin cu ajutorul exercitiilor?
Prietene, un 6-pack il obtii in bucatarie, prin alimentatie.
Renunti la : bauturi acidulate ( sucuri, bere, apa minerala etc ) dulciuri, grasimi ( grasimi nesanatoase ) si prajeli.
Sa intelegi mai usor : 90 % alimentatie, 10 % exercitii = abdomen frumos.
Fa si Cardio ( alergat ) pentru efort fizic.

| addyyytzu explică (pentru Wehes):

Abdomenele cum sa le fac? in pozitia drept sau cu genunchi indoiti?

| Wehes a răspuns (pentru addyyytzu):

Uite aici un topic care te va ajuta, sa intelegi cum sta treaba cu abdomenul :
http://www.culturism.ro/......domen.html
Exercitiile alea de 8 minute sunt niste tampenii.
Pe net gasesti o gramada de exercitii care sunt oarecum utile, dar cu exercitiile doar iti tonifici musculatura abdominala nu si inalturi stratul adipos ( grasimea).
Arunca un ochi si aici :
http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html

| addyyytzu explică (pentru Wehes):

Alea cu 8 minute sunt panarame ca am incercat de 1 an si nu se face patratele...doar iti intareste muschii.

| Wehes a răspuns (pentru addyyytzu):

Cea mai mare greseala in culturism pentru incepatori e ca ei vor sa aiba rezultate in 1-2 luni ceea ce nu se poate. ( ma refer la rezultate mari.)
E un sport al rabdarii.

| addyyytzu explică (pentru Wehes):

Eu daca incep cum ai spus tu in cat timp se vede ceva rezultate?

| Wehes a răspuns (pentru addyyytzu):

Nu stiu exact, e destul de greu sa intretii abdomenu.
Cateva luni, as putea spune.

8 răspunsuri:
| cretzucristi a răspuns:

Daca faci asta zilnic... in 2 luni esti mai ceva ca batman
http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek

| kbxftw a răspuns (pentru cretzucristi):

Vezi că poate chiar prosteşti pe cineva care chiar te crede laughing