| rzv1337 a întrebat:

Salut, am varsta de 14 ani si mi-am comandat creatină, 25 de pliculețe care se dizolvă în 500 ml de apă. Nu vreau răspunsuri cu "la vârsta ta pune-te și învață, nu e bună etc". M-am informat destul înainte. Știu că se ia înainte de antrenament, iar eu dacă nu o să-mi fac abonament la sală, ce exerciții ar trebui să fac acasă? Aș putea face picioare, flotări pentru brațe și spate, abdomene pentru pătrățele ș.a.m.d. Am și o ganteră pe care o pot lua într-o mână și are undeva pe la 10-15 kg. Vreau cât mai multe răspunsuri, dau fundă!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 30 de ani ai sa arati de 40 daca bagi asa ceva acum, cand organismul este in crestere.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde te-ai informat, la colegii si prietenii ati de 14 ani?
Dar la un medic te-ai informat?
Stii cat de rau iti poate afecta sistemul hormonal?
Eu nu stiu unde sunt parintii taide nu te supravegheaza acum, cand inca esti mic dar sanatos, ca mai tarziu....sa nu fie cam tarziu.

| rzv1337 explică (pentru Violleta2022):

Părinții mi-au dat voie, știu ce fac, sunt de acord

| Cosmin86 a răspuns:

Daca te informati cu adevarat "destul", stiai ca nu conteaza cand o iei (inainte/dupa antr, dimineata, etc.), ca e important sa fie acolo.

Antrenament acasa = aberatie de copii mici si firavi, care vor sa ramana firavi. Treci la sala. Creatina o iei cand vrei tu, nu conteaza.

Cate fripturi mananci pe zi? Macar 3?