| TimeIsRunning a întrebat:

Salut amici am nevoie disperata de ajutorul vostru e putin cam jenant pentru mine. va rog ajutati-ma sa scap de burta am colacei dar doar in fata pe solduri nu am sad si cum se apropie vremea de mers la mare la strand etc. mie cam jena sa imi iau costumul pe mine din cauza burti va rog dau funda la cel mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| marinaa9 a răspuns:

Incepe sa sari coarda, iesi cu roele cu prietenele si nu mai manca inainte de 5, o data cu venirea verii poti manca toata ziua numai salate caci nu ingrasa:* si cand ti-e foame bea apa si nu manca deloc dulciuri

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Fa multe abdomene si incearca sa nu mai mananci dupa ora 8 seara, mananca cat poti de mult dimineata caci atunci nu se depune deloc, eu personal asa fac mereu si am o silueta frumoasa

| TimeIsRunning explică (pentru LoveIsTheAnswer):

Nu mananc dupa ora 8 happy

| HenkyPenky a răspuns (pentru TimeIsRunning):

Regim disociat, mananci pe mese o singura categorie.O masa doar lactate, una doar carne, una doar legume si tot asa. Fara paine.Slabesti dupa 1 saptamana maxim 2 dar slabesti.E si mai bine daca il poti tine pe zile.Cu asta a slabit maica-mea 23 de kg in 3 luni, avea de unde oricum laughing Multa bafta

| Ivanovicius a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine deloc! Vine vara, anotimpul perfect pentru diete si sport. Nu iti trebuie o dieta anume, ci doar sa mananci fructe in loc de ciocolata si sa reduci painea pana aproape de zero. Cat despre sport, 20 de genoflexiuni dimineata, la amiaza, dupa-masa si seara. Intr-o zi faci 80 de genoflexiuni! Daca te simti in stare, poti mari numarul. Mult noroc!

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Sunt 3 exercitii MARI pe care trebuie sa le folosesti 30 de minute pe zi:bicicleta, jogging, patinaj pe role ori pe gheata.

| HenkyPenky a răspuns:

Exista regimuri de tot felul,depinde si de tine, multa miscare si cauta-ti un regim potrivit, evita painea, dulciurile etc. Eu am tinut regimul Oshawa, dar mi-a fost usor ptc. sunt vegetariana.Cauta pe net despre el, e extrem de greu dar am scapat de 6 kg in 9 zile. Dieta Oshawa este pentru detoxifierea organismului, nu pentru slabit, asta e bonus la dieta.