| Paco94 a întrebat:

Salut as avea nevoie de un sfat cat mai bun si mai usor de aplicat! Am 18 ani si 63 KG, am 1, 74+ vreau sa ma mai ingras putin, ce trebuie sa mananc, si daca se poate ce trebuie sa fac sa ma si definesc putin... vreau sa iau cateva KG in greutate! Dau funda.Va rog vreau Raspunsuri cat mai concrete!

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Este destul de simplu.Tot ce trebuie sa faci este sa mananci mai mult si mancaruri bogate in carbohidrati,cum ar fi cartofi, orez brun, paste, orez alb etc. Multe fructe si desigur paine de preferinta la fiecare masa, iar cat despre definire nu le poti face pe ambele in acelasi timp toate se fac pe rand mai intai iei in masa apoi definesti.multa bafta.

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Trebuie sa mananci mai multe calorii decat consumi
intra pe un site de calorii, fa socoteala la cat mananci si adaugi cat ai nevoie; 500 cal peste ce arzi

| Hades98 a răspuns:

Incearca sa mananci mancaruri mai grase, nu neaparat din astea in exces cu grasime x_X...
Si dupa ce mananci, punete si dormi... si incearca vreo 5-7 mese pe zi.
Daca ai zis ca esti prea energic...
Sau incearca ca aia de la TV cu gogosi si din astea.
Sau incearca shake-uri!

| Paco94 explică:

Am uitat sa mentionez, sunt foarte energic si sunt tot timpul in miscare, cat despre mancat mananc foarte mult, dar nu prea servesc paine big grin

| Paco94 explică:

SI inca un amanunt, nu prea dorm.In cursu sapt vreo 8-9 ore, iar in weekend dupa ora 4 dimineata ma bag la somn rolling on the floor)

| allegria21 a răspuns:

Ai pute sa incerci acel shake de la herbalife care ingrasa.'natural'. Adica nu vei depune grasimea in locurile acelea unde nimeni nu doreste, ci unde trebuie. Shake-ul il poti cumpara doar prin reprezentantii herbalife din orasul tau. happy

| achkarmohamadrabih2013 a răspuns:

Mananca dovlecei prajiti