| ioana_5813 a întrebat:

Cum sa ma mai ingras putin la picioare? [Fundaaa] [Raspunsuri mai concrete]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Singura metoda buna este sa te apuci de genuflexiuni si ridicari pe varfuri sustinute de o alimentatie cat mai bogata in proteine!
Mult succes!

| Here4u a răspuns:

Poti manca mai mult peste, carne de vita, cartofi prajiti (mai moi) dulciuri(in special mai mula ciocolata) si cata mai multa mancare sarata. Am incercat si mi-a iesit. Crede-ma! Te rog funda daca ti-am fost de ajutor! please

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna si mai la indemana(in cazul de fata)metoda este sa dezvolti masa musculara in aceasta zona.Pentru a realiza lucrul acesta, ajuta genuflexiunile(care dezvolta in special masa musculara a gambei). Incepe usor, cu 15-20 si avanseaza treptat la 50-60/zi.

| 3v3LyNuK a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema dar maicamea si mai multi care stiu despre asta ma sfatuiesc sa mananc putin mai mult si sa fac mai mult sport cu picioarele cum ar fi:sa merg mult sa fac gimnastica in pat si chestii din astea ba chiar si daca ai bicicleta ar fi bine sa mergi pe ea mai mult ca se dezvolta musculatura si o sa ai picioare puternice si frumoase eu am facut asta timp de vreo 2 saptamani si incep sa se vada rezultate!winking Merita incercat! fundita pls?puppy dog eyes

| Moderator a răspuns:

Fa exercitii la presa si mergi pe bicicleta sau la inot.

| MisseEmmo a răspuns:

Mananca mult si repede ca te angrasi(funda)

| flavyusss a răspuns:

Buna intrebare.nu cred ca trebuie sa iei ceva sa te ingrasi la picioare.cred ca ar trebui sa faci sport.sa alergi si se vor mai ingrosa.e un simplu sfat ca nu ma pricep la medicina