| szanescu1 a întrebat:

Salut.As dori sa intreb ce fel de antrenament e mai bun.Pe grupe sau full body? Dau FUNDAAAAAAAAAA!

7 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Antrenament pe grupe deoarece muschii au nevoie de pauza iar daca te antrenezi fullbody te vei supraantrena uite aici antrenamente si tot ce ai nevoie! http://www.culturism.ro/antrenament/

| marian951 a răspuns:

Nu este bine sa lucrezi mai mult de o grupa musculara intr-o zi pentru ca nu ai nici un beneficu.

Lucreaza pe grupa ca asa masa musculara v-a creste mai repede.

| NDC12 a răspuns (pentru marian951):

O grupa musculara pe zi?

Se lucreaza doua, de exemplu piept+ biceps, si e perfect, dar nu mai mult de doua grupe.

Nu stiu ce cauti tu la categoria sport.

| szanescu1 explică (pentru NDC12):

Taci ma daca nici nu stii detalii.Eu am intrebat pentru calistenice nu pentru culturism cu greutati/

| NDC12 a răspuns (pentru szanescu1):

Daca esti prost de ce semnalizezi? De unde sa stiu detalii daca nu explici cum trebuie? Oricum si la calisthenics tot doua grupe se lucreaza facand diferite exercitii,nu doar tractiuni,stai relax ca sunt mai multe exercitii si la street workout nu doar niste tractiuni. Pun pariu ca nu poti face nici un amarat de muscle up, dar nu asta e problema, stii ce ma deranjeaza? Pe langa ca omul vrea sa va ajuta tu asculti niste inculti care habar nu au despre ce vorbesc, asa ca fa cum ti-a zis el, o sa ajungi foarte " mare ".

| Cosmin86 a răspuns (pentru szanescu1):

Fa pe tipuri de miscari adica zi de impins, zi de tras, zi de picioare

| laviniaenache44 a răspuns:

Eu zic ca e m.bun pe grupe/