| radutoby a întrebat:

Salut,as vrea sa iau proteie pe perioada de toamna-iarna-primavara.Care sunt ce le mai bune combinatii de proteine si multivitamine(ex: gainere+aminoacizi, whey gold+amino+creatina sau altele? ) pentru un incepator de 17 ani, ce are 6 luni de sala.P.S. Cine vrea sa raspunda,spunand ca proteinele nu sunt bune si crede ca le stie pe toate,l-as ruga sa nu se oboseasca, mai bine sa taca. Ofer funda pentru cea mai buna combinatie de proteine.(am un buget de 400 ron) big grin

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Aminoacizii sunt folositi de regula in perioda de slabire, deci nu ai nevoie de ei. Presupun ca vrei sa iei in greutate.
Pentru tine cel mai bine ar fi: Un gainer + creatina + vitamine/minerale si mancare la greu. Daca mananci multe legume/fructe nu mai ai nevoie de supliment vitamine/minerale.
Ce ai scris in paranteza la multivitamine nu are sens. Cred ca nu sti ce sunt vitaminele.

| radutoby explică (pentru Goldenboy97):

Cam ce gainer si ce fel de creatina? Poti fi mai exact? Adevarul este ca nu prea mananc legume.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru radutoby):

Gainer: Serious mass de la ON.
Creatina: Orice creatina monohidrata.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce inaltime/greutate ai? Si ce alimentatie ai?

Ca sa obtii "cea mai buna" combinatie, conteaza ce mananci acum, ca sa vezi ce suplimentezi.

| radutoby explică (pentru Cosmin86):

1.78m,65kg si mananc destul de multe proteine zilnic(carne la greu)

| TheMiningSheep a răspuns:

Eu iti recomand ceva ce are acelasi efect dar nu te omoara incet ca si mixurile astea de cacao*
Incearca un tratament cu oua de prepelita.
Pretul de producator e 7 lei de obicei.
Daca esti din Baia Mare sau Maramures stiu eu pe cineva care iti da cu 7 lei.
Si mai are tot felul de promotii.
In supermarket e scump.
de la 12 la 16 lei

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheMiningSheep):

Serios? te "omoara incet"?

De unde scoti ma asemenea idiotenii?

| Andrey0070 a răspuns:

Banuiesc ca scopul tau este masa musculara, corect? Ti-as recomanda o combinatie care merge foarte bine : gainer- http://www.bodytimero.com/ro/5239-MEX-Size-Max-15-Lbs-.html Size max ( are si 30 gr proteina pe servirea de 113gr) + creatina - http://www.bodytimero.com/ro/5237-MEX-Pure-Creatine-Monohydrate-540g-.html e creapure.