| k1d0reL a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala deci am 14 ani 1.72 si intre 54-57 kg ce ziceti sunt prea inalt si slab si merita sa ma apuc de sala? astept niste pareri

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Oricand merita sa faci sport, daca vrei sa arati bine si sa fi sanatos. Si sala e tot un sport, unul destul de intens daca te antrenezi corect.

| Elvina a răspuns:

Nu e necesar sa te apuci de sala. Faza e ca baietii se dezvolta mai greu si mai tarziu decat fetele de asta ti se pare ca esti inalt si slab. Asteapta pana la 18 ani vei arata foarte bine. Deocamdata esti mic. Bafta!

| AdyP20 a răspuns:

Poti sa faci flotari, tractiuni exercitii cu grutatea proprie pana mai cresti, dar si sala poti face linistit, numai sa faci exercitiile corect sa nu te accidentezi.

| k1d0reL explică (pentru AdyP20):

Dar daca vreau sa raman asa ce trebuie sa fac?

| AdyP20 a răspuns (pentru k1d0reL):

Daca nu vrei sa cresti in masa musculara atunci de ce mai pui intrebari? Atunci nu faci nimic, stai toata ziua si lenevesti.

| k1d0reL explică (pentru AdyP20):

Daca vreau sa numai cresc in inaltime nu in masa musculara

| AdyP20 a răspuns (pentru k1d0reL):

O sa cresti in inaltime cat iti permite geneticul. Niciun sport nu te impiedica sa cresti in inaltime, dimpotriva te ajuta.

| k1d0reL explică:

Dar daca vreau sa raman asa ce trebuie sa faC?