| N1m3n1 a întrebat:

Daca fac sala numai cresc? Am 1.72 de acum un an, nu am mai crescut deloc de atunci, in vremea acea faceam sala...Acuma vreau sa ma apuc din nou dar ma bate un gand, acela de a numai creste, daca imi fortez prea mult spatele-coloana pot incetini cresterea? Eu vreau sa fac spate pentru ca sunt slab in acea zona, am doar 17 ani... Astept pareri din experiente.

7 răspunsuri:
| killforfun19 a răspuns:

Eu fac de la 15 ani canotaj si am 18, am lucrat enorm de mult cu halterele si tot am crescut 28cm, problema este sa nu-ti pui multe kg in spate adica sa faci geno cu multe kg!

| bike a răspuns:

Unii zic ca daca faci sala nu mai cresti.Insa sunt si oameni care zic ca daca faci sala cresti.Deci parerile sunt impartite.Si eu am facut sala de doua ori pe saptamana de pe la vreo 10 ani pana la 13 si sala nu mi-a oprit/incetinit cresterea.In acea perioada cresteam in 6 luin cam 7 cm ceea ce este foarte mutl.

| YqLmX a răspuns:

Huh. 17 ani, zici?
Cred ca ar mai trebui sa astepti macar pana la 18 ani, totusi parca esti prea mic pentru varsta ta.

| metalman a răspuns:

Deci salut. eu am 16 ani si umblu la sala aproape de un an... Imi cresc muschii, una alta etc. Dar chestia e alta... uite la parintii tai cum sunt,, uite cum este tatal tau )) de sala nu depinde mare treaba, doar de un cm-2. Dar este si faptul ca omul creste pina la 25 de ani, pe urma se opreste din crescut si depinde deja de ce miscari faci, daca o sa faci numai de intindere, clar ca vei fi lung, daca vei face de tot tipul cite un pic, eu sunt sigur 100% ca va fi totul ok

| N1m3n1 explică (pentru metalman):

Parintii mei au o statura normala, si eu pana acum 1 an cresteam normal dar de cand m-am apucat de sala mi s-a oprit cresterea...

| VIATAeGREA a răspuns:

Buna. am 15 ani si fac sala de vreo 3 luni. am crescut vreo 4 cm laughing
cotinua si o sa fi multumit :X eu am un biceps!
funda?

| pivalone97 a răspuns:

Joaca baschet scuze ca nu se scrie asa sad