| BogdanPG a întrebat:

Am de luat o proba de viteza, mai exact 50 de metri in 7.2 secunde. Acum scot in jur de 7.6.
As vrea sa stiu cateva metode, exerciti si sfaturi pentru imbunatatirea vitezei pe distante scurte.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Lucreaza la tehnica, sunt convins ca nu alergi corect.

| Apokales a răspuns:

Am dat si eu o proba de viteza la scoala si din spusele unui coleg conteaza foarte mult modul in care pornesti mai ales ca o viteza maxima nu o atingi direct de la plecarea de pe loc.

| andrw1929 a răspuns:

Ai putea merge la atletism ...si sigur it vei imbunatatii viteza.