| RobertArdei a întrebat:

Salut, as vrea sa va intreb daca pot sa iau Turanabol Balkan pentru sala, tin sa mentionez ca fac sala de 1 an si 8 luni si am 73 de kg si inaltimea de 187 (sunt ectomorf) si as vrea sa pun masa musculara un pic mai repede. Eu ma gandeam sa iau 1-2 comprimate pe zi sa nu ma afecteze, sunt disperat nu stiu ce sa mai fac. De 6-7 luni nu mai pun deloc masa musculara nici un pic si mananc destul de bine, 4 mese pe zi bogate in carbohidrati, proteine si grasimi si de aia am apelat la acest mini steroid. Nu vreau sa devin dependent, doar sa incerc aceasta cutie si vreau sa fac macar 85 de kg sa arat si eu mai bine.
Vreau sa va mai intreb daca l-as lua si ar da rezultate pe urma voi slabi atat de repede cum m-am ingrasat? Va rog sa ma ajutati,

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Primul lucru pe care il vad e MULT marketing... pe cand ON e o firma care e atat de cunoscuta (+ a trecut testul timpului) incat n-are nevoie de niciun marketing excesiv.

Cateva comentarii asa, la prima vedere:

1. nu iti arata compozitia produsului, eu vreau concret cate gr de zahar sunt in cei 60% carbohidrati, etc.

2. "Accelerarea lipolizei,
prin care grăsimea este transformată în energie.", nu am intalnit un gainer care sa aiba asa ceva, e ca si cum mergi cu masina cu frana de mana trasa. Doar produsele pentru slabire/definire contin asa ceva.

E dubios ca un gainer are asa ceva.

3. Nu gasesc review-uri pe net despre ei (lasa alea pe site-ul lor, puse de ei, alea nu conteaza). La alte firme (ON, muscletech, gaspari, california fitness si ce-o mai fi) gasesti o gramada pe net (NU pe site-ul lor).

Asa ca eu nu as lua.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Problema e ca daca nu cresti fara steroizi, nu o sa cresti prea mult nici cu steroizi pentru ca e clar ca faci ceva gresit.

Si acel ceva o sa-l faci gresit si in perioada in care iei steroizi => o sa-ti afecteze progresele in continuare.

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Pai gen cresc dar foarte greu si ma gandeam sa dau un mic boost nu vreau sa iau decat 1 cutie si daca fac ceva gresit ce ar trebui sa schimb?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertArdei):

Pai depinde, ce antrenamnet si ce alimentatie ai acum? Cat mai detaliat.

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Pai am antrenamentul asa
Luni: Piept + Triceps
Marti: Spate + biceps
Miercuri: Picoare
Joi: Umeri
Vineri: Piept + Triceps
Sambata: Spate+Biceps, e nou antrenamentul il practic de 1 luna
inainte faceam Luni: Piept, Marti: Spate, Miercuri: Picioare, Joi: Umeri:, Vineri: Brate l-am facut 5 luni si am zis sa-l schimb
Alimentatia: in vacanta ma scol 10-11 mananc 1 branza sau 3-4 oua cu niste waffe apoi pe la un 1-2 mananc niste paste cu ton sau orez cu carne de pui, la 3-4 plec la sala si ajung pe la un 5:30-6:30 si mananc o combinatie de fulgi de ovaz cu lapte si unt de arahide sau cartofi parjiti/piure cu piept de pui/curcan/vita pe la un 9-10 mananc combinatia de fulgi de ovaz cu lapte si unt de arahide daca n-am mancat-o dupa antrenament
P.s in timpul scoli mananc tot asa branza sau oua cu waffle si la scoala nu am ce sa mananc decat patiserie nu am altceva la magazin
Am luat creatina si whey sa mai iau? sau ce-mi recomanzi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertArdei):

Antrenamentul e putin cam mult, lucrezi grupele mari de 2 ori pe saptamana, vechiul antrenament era mai bun. Te-ai gandit vreodata sa incerci push-pull-legs? E foarte eficient.

Alimentatia e ok, mai adauga niste grasimi sanatoase: nuci/migdale/caju, ulei de masline, masline, avocado, somon, suplimente.

Alte suplimente: poate sa inlocuiesti creatina cu oxidul nitric. Sau sa iei un gainer in loc de whey, iti recomand Serious Mass de la ON.

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Push-pull-legs n-am incercat si nu stiu cu ce sa mananca, daca ai putea sa-mi spui tu un antrenamnet de push-pull legs de crestere in masa musculara, nu conteaza cate zile pot oricand sa merg la sala
Si cu suplimentele am luat serious mass de la on si nu si-a facut efectul, dar l-am luat cand m-am apucat in a 2 luna de seala si nci nu prea stiam cum sa-l adminstrez nu stiu sa-l iau sau nu cum crezi tu si cu oxidul nitric ce-mi recomanzi? (am luat N.O. Xplode 3.0 stii unul mai bun?)

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertArdei):

Cum adica nu si-a facut efectul? Ai luat macar 6 sau 8 luni?

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Am luat decat 1 cutie si dupa n-am mai continuat am incercat toate gainerele nici unul nu si-a facut efectulsad true mass 1200, bsn true mass, gfx 8) sa-i mai dau o sansa lui serious mass?

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Am mai vazut asta ce zici de el e bun de ceva sau e doar reclama:http: //ro.powerup-premium.com/? alclick=UAxRz&alstream=yx9

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertArdei):

Un supliment se ia 6 luni ca sa vezi daca functioneaze. Ce sa vezi dupa o amarata de cutie?

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Bine o sa incerc sa iau 6 luni dar ce zici intre serious mass On si asta http://ro.powerup-premium.com/? alclick=UBEw7&alstream=3Mv
Si sa-mi spui si mie program de push pull legs bun

| RobertArdei explică (pentru Cosmin86):

Ok, o sa-mi cumpar de serious mass, si-mi poti spune si mi-e un antrenament bun de push pull legs 5/6 zile pentru masa musculara cat mai detaliat te rog

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobertArdei):

Primul lucru pe care il vad e MULT marketing... pe cand ON e o firma care e atat de cunoscuta (+ a trecut testul timpului) incat n-are nevoie de niciun marketing excesiv.

Cateva comentarii asa, la prima vedere:

1. nu iti arata compozitia produsului, eu vreau concret cate gr de zahar sunt in cei 60% carbohidrati, etc.

2. "Accelerarea lipolizei,
prin care grăsimea este transformată în energie.", nu am intalnit un gainer care sa aiba asa ceva, e ca si cum mergi cu masina cu frana de mana trasa. Doar produsele pentru slabire/definire contin asa ceva.

E dubios ca un gainer are asa ceva.

3. Nu gasesc review-uri pe net despre ei (lasa alea pe site-ul lor, puse de ei, alea nu conteaza). La alte firme (ON, muscletech, gaspari, california fitness si ce-o mai fi) gasesti o gramada pe net (NU pe site-ul lor).

Asa ca eu nu as lua.