| Psychothic a întrebat:

Salut,as vrea si eu sa dau jos din grasimea de pe abdomen (daca pot spune asa) la partea superioara a abdomenului nu prea am(mi se vad cat de cat "patratelele") dar la partea inferioara e problema.
Daca mi-ati putea da niste sfaturi cum sa dau jos din grasimea aia?
Mentionez ca fac de trei ori pe saptamana un fel de "sala acasa", credeti ca ar fi ok sa alerg sau sa sar coarda in alte zile?
Daca da,va rog sa-mi spuneti cand sa fac asta si de cate ori pe saptamanathinking
Vreau un raspuns cat mai detaliat, funda!

Răspuns Câştigător
| hibrid112 a răspuns:

Iti dau si tie acelasi sfat cum am dar multora de pe aici.Si din nou aceiasi greseala. Trezitiva ma! abdomenele intaresc musculatura nu elimini stratu de grasime.Nu e vorba de o dieta este vorba de un stil de viata poti sa tii o dieta pana ti se vad patratele dupa ce renunti al ea apare iar burtica nu trebuie dieta ci o alimentatie corecta. Ideal pentru definirea abdomenului e alergatul, coarda inot bicicleta.Pai in functie de antrenament poti face cam 2-3 ori maxim pe sapt abdomene oricum e mult si atat, cardio adica coarda si ce ai mai zis nu vad dc nu zilnic mie exercitile alea mi se par foarte ok in plus te tine in forma facute cu moderatie evident.Trebuie sa ai o alimentatie mai slaba in carbohidrati.nu exclusi dar mai slaba. Ajuta fructele legumele cereale cu putin gluten iaurturi si carnea chiar daca da masa un abdomen e frumos lucrat nu sa il ai deoarece esti slab. Patratelel ti se vor vedea cam la 10% stratu de grasime de pe burtika. Acea parte a abdomenului inferior este ce mai grea de facut dar nu imposibil pentru ea iti recomand sa faci ridicari de picioare la 90* sau mai sus daca poti(nu cred dar merita incercat)bineinteles pe o scara fixa sau si la o bara de tractiuni daca cineva iti tine spatele drept.Bafta o sa ai de lucruhappy

| Psychothic explică (pentru hibrid112):

Mersi pentru raspuns, chiar mi-a fost de folosbig grin

8 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Alearga sau sari coarda, mancare care are mai putina grasime, sa nu mananci exagerat doar cat iti este foame, sa nu mananci dupa ora 8, 2L de apa pe zi.

| Alexandro9050 a răspuns:

Cauta pe youtube la canalul passion for proffesion, how to make a perfect abdomen sau abs 6 packs

| adrian972 a răspuns:

Pute-ti sa tine-ti un fel de regim o anumita perioada si sa faceti sport cel putin 30 min dimineata 30 seara si sa continuati cu sala.

| uriaking123 a răspuns:

Am eu o solutie care la mine chiar functioneaza.

seara inainte sa te culci te pui cu picioarele in pat si incepi sa fac abdomene si incearca sa nu te lasi cu abdomenu pana jos sa ti muschi incordati incontinu si incearca sa faci cat de multe poti.
bafta funda?

| Bastea a răspuns:

Mergi la sala si du-te la un nutritionist sao cauti pe internet cum sa tii cura

| Algida a răspuns:

Antirasism in primul rand ai nevoie de o alimentatie sanatoasa fiindca degeaba faci sala daca dupa mananci un Caine Fierbinte.
In primul rand fructele si legumele sunt foarte sanatoase si fara calori.
Seara-Dimineata cand ai timp stai in pat, podea pe sifonier... unde stai tu mai bine si fa abdomene. Bafta!

| dracitza a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai grija ce mananci daca vrei sa ai un abdomen de invidiat.
In al doilea rand trebuie sa faci diferite exercitii abdomene si flotari care te ajuta sa dezvolti mai multi muschi nu doar abdomenul http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8