| Robertmihai133 a întrebat:

Salut. Asta e doua zi de water fasting și nu simt foame deloc și mi se pare ciudat.In prima zi am simțit nevoia de a manca dar acum nu, stiti de ce?

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Un tigan avea un magar. La un moment dat nu a mai avut ce sa-i dea de mancare si i-a dat doar apa. Dupa vreo luna jumatate, moare magarul. La care tiganul: al dracului, tocmai acum a murit, cand il invatasem sa nu mai manance...

| WhiteLife a răspuns:

Pentru că la început organismul a epuizat toate rezervele de glucide și cerea mâncare pentru a le reface, iar acum a inceput sa "digere" țesut gras (adipos) pentru sursa de energie, așa că nu cere carbohidrați.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Fiindcă s-a învățat organismul să moară de foame.