| ZviperzX a întrebat:

Salut, astăzi am fost la sala ca să ard grăsimea și sa fac ceva masa musculara, a fost prima zi, și na nu sunt expert și nu prea am executat exercițiile corect, am fost cu un prieten care m-a ajutat la greutăți... În prima zi am făcut câte puțin din toate ca să ma învăț, 3 serii de câte 10 la picioare, spate, abdomen, pedalat, benzi de alergat și toate cele. Am început sa mănânc sănătos carne oua cereale fructe legume în jur de 3-4 mese pe zi sanatoase și batoane proteice. Ce ziceți? E bine de început? Dau fundă la cel mai bun și explicit răspuns. 15 ani 1 73 70 kg

Răspuns Câştigător
| CassiusAlexander a răspuns:

Program de antrenament prost și nestructurat.
Ai nevoie de deficit caloric ca să arzi grăsime.

| ZviperzX explică (pentru CassiusAlexander):

Mi am pregătit unul.
Lunitongueiept și Brațe
Marți:Triceps și Trapez
Miercuri:Umeri și Spate
Joitongueiept brațe
Vineritongueicioare
Sâmbătă:cardio
E ok? Și sunt ceva programe sau cumva ca sa știu câte calorii pot consuma normal ca să pot începe deficitul. Eu știu de 2000 dar nu știu sigur dacă e bine

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa arzi grasimea si sa pui masa musculara in acelasi timp, hotaraste-te ce vrei

| ZviperzX explică (pentru Cosmin86):

Sa ard grăsimea mai bine. Fac mult cardio? Adaug în program mult mai mult cardio?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZviperzX):

Arzi grasimea mai bine, dar nu mai pui masa musculara.