| Leindlueowa a întrebat:

Se spune că dacă nu consumi carbohidrați in perioada in care faci sala, pierzi masa musculară. Atunci nu înțeleg de ce persoanele care fac definire nu consuma carbohidrați și fac cam aceleași exerciții pentru a slăbi. Nu pierd din masa musculară? Se poate face definire doar prin dieta, renunțând total la carbohidrați?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De cand persoanele care fac definire nu consuma carbohidrati? De unde ai scos asta?

| Lrs2015 a răspuns:

Nu se poate fara carbohidrati. O sa te simti drastic. Aia care se definesc asa fie fac performanta, fie sunt pe substante laughing Cand esti pe substante e cu totul altceva laughing
Pierzi masa musculara doar daca nu te antrenezi pe termen lung sau faci un deficit caloric drastic pe termen lung. Atat laughing

Răspuns utilizator avertizat