| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La sala care sunt regulile de aur ca sa nu pierzi din masa musculara cand esti in perioada de definire?
In vara asta vreau sa fac inot, karate, role, bicicleta, banda, fotbal, skateboard etc.
Imi este frica sa nu pierd din masa de la atat sportbig grin

8 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Ai grija sa mananci destule proteine, dar de pierdut, tot vei pierde o mica parte.

| FitMonkey a răspuns:

Sa ramai la cele 4-5 mese pe zi bogate in proteine (daca le-ai avut pana acum)
dar pe la sala nu mai mergi?

| anonim_4396 explică (pentru FitMonkey):

Pe langa sala.

| alexandru112211 a răspuns:

Pai daca mergi si alergi mult, mananca si multe fructe si legume, dar multe happy Pentru ca nu ingrasa si te ajuta sa nu slabesti happy Proteine si alte alea iti trebuiesc: )

| CulturistuCris a răspuns:

Pai daca faci unpic din toate nai ce sa pierzi. sa nu exagerezi intr-un cuvant veruu

| anonim_4396 explică (pentru CulturistuCris):

Pai daca ma duc cu rolele in oras fac cam 30-40 min dus, 30-40 min intors. cat mai stau prin oras.
Merg foarte repede si ma odihnesc putin.
Nu e prea bine pentru masa nu?

| CulturistuCris a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa faci si tu pauzaa sa nu transpiri asta e toata problema daca transpiri pierzi daca nu. nu ai cm sa pierzi nimic

| anonim_4396 explică (pentru CulturistuCris):

Transpiri si cand stai degeaba prietene.