| BracKMyhay95 a întrebat:

Azi am citit un articol despre culturism si cred ca eu intelesesem gresit pana acum. Se spune ca trebuie sa faci 1 serie de incalzire si dupa faci 8-10 repetari iar daca poti mai multe trebuie sa mai adaugi (asta stiam dar am zis asa ca sa fie). Eu pana acum faceam sa zicem la piept prima serie de incalzire bara goala(20kg) dupa care puneam 2discuri/10k apoi iar 2/10 si dupa max 2/5kg+2/2,5kg. Este bine s-au trebuia sa incep mereu cu aproape max din cat muteam?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E bine cum faci, NU incepi niciodata cu aproape max din cat poti, e o cale ideala sa te accidentezi ( am avut o accidentare la cot din cauza asta ).

Te incalzesti si maresti greutatea treptat.

1 răspuns:
| CristiUcV a răspuns:

Parerea mea este ca e mult mai bine sa faci prima serie mai usor si sa cresti greutatea treptat.